Nezařazené

PF 2015

pf 2015 Vanek

Ráno s veverkami

Veverka obecná

Ráno jsem vyrazil do fotograficky známé lokality, Mladoboleslavského parku Štěpánka, se záměrem nafotit si v jinovatkou pokrytém prostředí veverky. Dalším důvodem proč jsem se rozhodl vydat se pozorovat tyto obyvatele parků ještě během ne moc dlouhé zimy je fakt, že veverky mají štětečky na koncích uší, které jsou vizuálně velmi zajímavé. Vyrazil jsem před svítáním. Zběžně jsem věděl, že lokalita výskytu těchto skákavých hlodavců je poblíž velkého altánu. Slunce již prosvítilo svými žlutými paprsky koruny zdejších stromů. Dosud se mi podařilo spatřit jen jeden veverčí pár hrající si v koruně vysokého topolu. Po nezdárné snaze nalákat je na směs ořechů, kterou jsem rozmístil pod jejich vysokým úkrytem, jsem začal přemýšlet, co je špatně.

Ležím v okolí několika krmítek, ke kterým se veverky v zimním období často stahují. Fotoaparát připravený, tak abych se nemusel vůbec hnout, až si tento malý návštěvník dojde pro svou pochoutku. Uplynulo asi 20 minut a přichází první veverka zbarvená do zrzava, les prosvětlují úzké pruhy slunečního svitu procházející mezerami mezi kmeny stromů a závěrka mého fotoaparátu cvaká ostošest. Během focení trvajícího 1,5 hodiny se mi před objektivem vystřídalo několik různých veverek, které po překonání počátečního ostychu pobíhaly sem a tam ve vzdálenosti pár metrů ode mne. Všudypřítomný zpěv menších druhů pěvců dokresloval nádhernou atmosféru tohoto krásného parku.

 

Přání do nových začátků

V novém roce jsem se rozhodl začít od začátku a trochu jinak, než jste byli zvyklí z předcházejících webových stránek. V posledních týdnech jsme pracovali na novém konceptu, proto se zde neobjevil žádný nový příspěvek. Nyní bych Vás rád přivítal na nových webových stránkách. K tomu, abychom dosáhli jejich konečné podoby, vede ještě dlouhá cesta, proto Vás prosím o trpělivost. Příspěvky budeme průběžně přidávat, stejně jako jednotlivé fotogalerie. Doufám, že i v nadcházejícím roce se zde budeme společně shledávat při krátkých okamžicích z přírody. Budu velice rád za Vaše připomínky, poznámky, či dotazy.

Tímto příspěvkem bych Vám rád popřál vše nejlepší do nového roku, hodně štěstí, zdraví a spoustu neopakovatelných zážitků v naší krásné přírodě!

PF2013_L

Když je podzim žlutý

Sluníčko nás konečně obdařilo svými hřejivými paprsky a přírodu vše zahalilo do zlatavého hávu, což žádného milovníka přírody nenechá sedět doma. Poslední a přitom nejkrásnější mnohobarevné období roku, co víc si může fotograf přát. Tyto okamžiky mě vždy dobijí a zanechávají ve mně plno energie až do jara……